Izvori znanja - podrška učenju na daljinu

Na poveznicama ispod potražite i/ili konzultirajte najrazličitije izvore znanja i sadržaje u digitalnom obliku koji vam mogu biti od pomoći pri učenju na daljinu. Poveznice na enciklopedije, leksikone, rječnike, različite priručnike poput pravopisa, gramatike, jezičnih savjeta te bibliografije i atlasi nalaze se u izborniku Referentni izvori online.

Digitalni obrazovni sadržaji po predmetima - e-Škole

Školski portal - podrška nastavi na daljinu po predmetima

Portal za škole - digitalni nastavni materijali po predmetima

Digitalni nastavni materijali po sektorima

Digitalni obrazovni materijali i scenariji poučavanja

Portal omogućava izvođenje nastave i učenje pomoću računala upotrebom digitalnih obrazovnih sadržaja iz matematike, fizike, biologije, kemije i engleskog jezika te e-tečajeve i ECDL module.

Alati, sustavi i aplikacije za uporabu na području e-učenja

47 ideja kojima se nastavnici mogu koristiti da bi se povezali s drugim učiteljima, roditeljima i učenicima

CARNet-ova usluga za distribuciju višemedijskih sadržaja

Stranica namijenjena unapređenju nastave hrvatskoga jezika u gimnazijama i razvijanju literarnih vrijednosti učenika, autorica je profesorica Antonia Sikavica Joler

Portal Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje s praktičnim zadatcima i sadržajima iz HJ

Online jezični priručnik za polaganje ispita iz Hrvatskoga jezika na državnoj maturi

Videolekcije iz matematike

Digitalni udžbenici iz matematike

Portal koji na jednom mjestu okuplja sve hrvatske znanstvene i stručne časopise

Stranica Knjižnice i Odjela za informacijske tehnologije Instituta Ruđer Bošković u Zagrebu

Virtualna referentna zbirka knjižnice Instituta Ruđer Bošković u Zagrebu

Nacionalni repozitorij završnih i diplomskih radova ZIR

Internetski pretraživač znanstvene literature, razvijen u okvirima pretraživača Googlea

Portal ujedinjuje bitne činjenice o Republici Hrvatskoj iz različitih područja opće kulture

Digitalne zbirke Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu

Portal s digitaliziranim starim časopisima i poveznicama na slične portale i svjetsku bazu časopisa

Portal pruža osnovne informacije o Republici Hrvatskoj u tri segmenta - Hrvatska ukratko, Katalog mrežnih poslužitelja i Hrvatska uživo.

Hrvatska ukratko obuhvaća 11 tematskih skupina sadržaja koji imaju za cilj posjetiteljima približiti specifičnosti Hrvatske. Ideja prilikom odabira i kreiranja novih sadržaja jest prikupiti kratke i zanimljive crtice o Hrvatskoj, običajima, sportu, povijesti i ostalim temama i taj je način učiniti WWW.HR relevantnim, ažurnim i zanimljivijm mjestom koje posjetiteljima nudi sažete informacije o mnoštvu tema vezanih uz Hrvatsku.

Katalog mrežnih poslužitelja predstavlja jedinstveno mjesto na kojem posjetitelji mogu pregledati www poslužitelje iz Hrvatske. Posjetiteljima su mrežna sjedišta prikazana rangirano prema popularnosti, odnosno prema broju posjeta s kataloga WWW.HR.

Segment Hrvatska uživo zamišljen je kako bi posjetitelji mogli uživo promatrati hrvatske gradove. Trenutno je dostupno nekoliko kamera iz 9 gradova. Uz gradove, u narednom razdoblju posjetiteljima će biti dostupne i kamere Hrvatskog autokluba.