« Rujan 2020 »

Vijesti iz Garešnice

MEĐUŠKOLSKI PROJEKT MEDIJSKA PISMENOST U SLUŽBI STRUKE
Autor: Margareta Miloš, 2. 10. 2019.

U okviru danih nam zadaća u eksperimentalnom programu „Škola za život“, jučer je u našoj školi započela realizacija međuškolskog projekta Medijska pismenost u službi struke koji su zajedno osmislile i provode Škola za grafiku, dizajn i medijsku produkciju iz Zagreba i naša škola. Ciljevi projekta su unijeti promjene u način poučavanja, povećati medijsku pismenost učenika, izraditi nove multimedijske obrazovne sadržaje te popularizirati strukovna zanimanja.

U realizaciji projekta sudjeluju učenici grafički tehničari i njihovi nastavnici iz obje škole kao nositelji projekta, a osim njih sudjelovali su i naši učenici turističko-hotelijeski komercijalisti, konobari i frizeri. Učenici grafički tehničari iz Zagreba snimali su video materijale, naše učenice iz III. razreda grafičkih tehničara su sve pozorno pratile, a krajem mjeseca one će sa svojim kolegama u Školi za grafiku u Zagrebu sudjelovati u montiranju snimljenog materijala. Rezultat će biti nekoliko obrazovnih video materijala s uputama kako napraviti koktel, flambirati ananas, napraviti voćni smoothie, zatim zdravi zajutrak u čaši, kako iscrtati neki oblik zagrijanim mlijekom na espressu te kako izraditi svečanu frizuru.

Naši učenici grafički tehničari stečeno će znanje primijeniti u nadolazećim mjesecima na nastavi Grafičke tehnologije, a obrazovni video materijali bit će na korist svima koji žele isprobati neki od recepata ili se pobliže upoznati s nekom od struka za koje se učenici obrazuju u našoj školi.

Fotografije pogledajte na školskom Facebooku: SŠ August Šenoa Garešnica