« Prosinac 2018 »

Vijesti iz Garešnice

BAŠ BAŠTINA
Autor: Margareta Miloš, 2. 11. 2018.

Mjesec hrvatske knjige je tradicionalna nacionalna kulturna manifestacija posvećena hrvatskoj pisanoj riječi s ciljem promicanja hrvatske knjige i čitanja kao društvene vrijednosti koja se održava od 15. listopada do 15. studenoga. Osim toga, Europska komisija proglasila je 2018. Europskom godinom kulturne baštine koja je okosnica ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige.

Prof. Nemec u Proslovu programske knjižice MHK kaže:

„Glavna tema ovogodišnjega Mjeseca hrvatske knjige jest upravo kulturna baština, točnije: Baš baština. Uz glavnu temu ide i primjeren motto: (U)čitaj nasljeđe. Igra riječima u njemu – „čitaj“ i „učitaj“ – sugerira dvosmjeran proces sadržan u našem odnosu prema baštini – mi gradimo baštinu, ali i baština gradi nas. Ako ne znamo ni što smo ni kamo idemo, baština svjedoči tko smo i po čemu smo baš to što jesmo. Upravo je baština naš autentični trag u vremenu, ona definira naš kulturni identitet...“

U tome duhu ostvarena je suradnja između knjižnica osnovne i srednje škole. Mladi knjižničari, osnovnoškolci i srednjoškolci, sa svojim su voditeljicama u petak održali radionicu posvećenu glagoljici. Zbog mnoštva zanimljivih sadržaja, odradili su prvi dio, a nastavak slijedi na ponovnom susretu za dva tjedna.

UPISI

LJETNI ROK UPISA ZA ŠKOLSKU GODINU 2017./2018.

NAZIV PROGRAMA

BROJ UPISANIH

BROJ SLOBODNIH MJESTA

UPISNA KVOTA

OPĆA GIMNAZIJA

TURISTIČKO-HOTELIJERSKI  KOMERCIJALIST

KUHAR

KONOBAR

PRODAVAČ

STOLAR

FRIZER

INSTALATER GRIJANJA I KLIMATIZACIJE

UKUPNO

U Garešnici, 18. srpnja 2017. godine

NATJEČAJ za upis učenika u I. razred srednje škole i prijam u Učenički dom 2016./2017.