OSNIVAČKA SKUPŠTINA UČENIČKE ZADRUGE
Autor: Margareta Miloš, 18. 2. 2017.

Jučer je, u nazočnosti velikog broja učenika, nastavnika te uvaženih predstavnika lokalne zajednice, održana Osnivačka skupština Učeničke zadruge čiji su glavni ciljevi: okupiti na dobrovoljnoj osnovi što veći broj učenika i primjerenim metodičkim postupcima, pod vodstvom nastavnika mentora, razvijati i njegovati radne navike, radne vrijednosti i stvaralaštvo, stjecati znanja i i svijest o načinima i potrebi očuvanja prirode, kao i njegovanja baštine, te stvarati preduvjete za prijenos i praktičnu primjenu znanja u život i lokalnu sredinu.

Na Skupštini je prihvaćeno izvješće Privremenog zadružnog odbora koji je odradio sve potrebno oko osnivanja i početka rada UZ. Zatim su potvrđeni prijedlozi naziva, Pravila, sekcija i njihovih voditelja, izabran je Zadružni odbor, voditeljice matične knjige i ljetopisa, imenovani su predsjednik, zamjenica predsjednika i tajnica te je potvrđen prijedlog vizualnog identiteta UZ.

Svi nazočni izrazili su zadovoljstvo osnivanjem Učeničke zadruge, posebno njezinim nazivom Kesten, koji je usko i višestruko povezan s garešničkim krajem i kao biljka ima veliki potencijal za buduće aktivnosti sekcija.

U školskoj godini 2016./2017. UZ će imati sljedeće sekcije:

Sekcija za izradu aromatične pjenušave kupke – voditeljica Đurđica Starčević
Aranžerska sekcija – voditeljica Majana Štor
Ugo-kreativa – voditelji Danijela Crnjak Andri i Hrvoje Milinković
Drvodjelska sekcija – voditelj Goran Krušić
Dizajnerska sekcija – voditeljica Irena Brleković

U Zadružni odbor su imenovani:

Iz reda osoblja Škole: Goran Krušić i Adriana Miroslavić Komugović,
Iz reda roditelja učenika: Svjetlana Damjanović,
Iz reda suosnivača, odnosno članova zadruge: Vida Iličić,
Iz reda učenika zadrugara: Ella Začkaj, III.G i Petra Jergović, I.H te
Ravnateljica Ivanka Opalički po službenoj dužnosti.

Predsjednikom Učeničke zadruge Kesten imenovan je Goran Krušić, zamjenica predsjednika je Vida Iličić, a tajnica Adriana Miroslavić Komugović. Voditeljica matične knjige će biti također Adriana Miroslavić Komugović, a za ljetopis je zadužena Margareta Miloš.

Ravnateljica je zahvalila Gradu Garešnici na potpori od 5.000,00 kn koju je Škola dobila putem Javnog natječaja za sufinanciranje troškova opreme i materijala potrebnog za pokretanje rada UZ.

Posebno zahvaljujemo učenicima koji su se dobrovoljno javili za rad u Zadruzi te na snažnoj potpori Grada Garešnice, Poduzetničkog centra i Turističke zajednice. Učenički angažman i potpora lokalne zajednice čine zaista čvrste temelje na kojima ćemo graditi svoj budući rad.

Prve rezultate rada i konkretne proizvode planiramo prezentirati na Uskršnjem sajmu i Gastroflori.

Fotografije pogledajte na školskom Facebooku: Sš August Šenoa Garešnica