NATJECANJA UČENIKA šk. god. 2012./2013.
Autor: Margareta Miloš, 15. 10. 2013.

Naši su se učenici i ove godine natjecali na školskoj razini iz niza predmeta: Lidrana, matematike, informatike, engleskog jezika, vjeronauka, povijesti, geografije, hrvatskog jezika, logike i filozofije, kemije, biologije; u struci su se natjecali turističko-hotelijerski komercijalisti, kuhari, stolari i frizeri.

Ostvarivši zapažene rezultate, najbolji su pozvani na županijsku razinu natjecanja, i to: Lidrano - 3 učenika, iz engleskog jezika - 3 učenika, povijesti - 3 učenika, geografije - 3 učenika, hrvatskog jezika - 3 učenika, logike - 2 učenika, filozofije - 1 učenik, biologije - 2 učenika.

Na već održanim županijskim natjecanjim, naši su učenici ostvarili odlične rezultate.

Na Županijskom natjecanju iz matematike Josip Turić, učenik I. razreda gimnazije, osvojio je 2. mjesto, a njegova kolegica iz razreda Marina Horvat 4. mjesto.

Učenica II. razreda gimnazije Ivana Đuričić osvojila je 1. mjesto, također iz matematike.

S Međužupanijske vjeronaučne olimpijade, s temom "Sveti Dominik i Red propovjednika", naša ekipa u sastavu: Ivana Klarić - I.G, Anita Bambir - II.H, Josipa Čabraja - II.G i Magdalena Batinić - II.G vratila se s osvojenim odličnim 2. mjestom.

Učenik III.D razreda Antun Berišić, na natjecanju učenika srednjih škola za najkreativnijeg stolara u sklopu Ambiente, osvojio je izvrsno 3. mjesto.

Ana Marija Mijota, učenica III. razreda frizera, na Međužupanijskom natjecanju učenika frizera, u vrlo jakoj konkurenciji, osvojila je 4. mjesto.

Na Županijskom natjecanju iz informatike, učenik trećeg razreda gimnazije Dominik Ostroški osvojio je 1. mjesto.

Literarni uradak učenice I. razreda gimnazije Antonele Bosilj predložen je za državnu smotru LiDraNo 2013.

Na Međužupanijskom regionalnom natjecanju GASTRO 2013. učenica III. razreda kuhara Monika Sandrin osvojila je 4. mjesto u pripremanju hladnog slanog izloška, iz IV. razreda turističko-hotelijerskih komercijalista Matija Mikuleta, u disciplini Poslovanje recepcije hotela, osvojio je također 4. mjesto,  Martina Matošević je u disciplini Posluživanje menu-a osvojila 6. mjesto, a Stephani Mlinarić u disciplini Pripremanje menu-a 7. mjesto.

Učenik II. razreda gimnazije Marko Šplichal osvojio je 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika.

Sa Županijskog natjecanja iz povijesti učenici su se vratili s osvojena tri prva mjesta, to su Luka Slivar iz I. razreda gimnazije, Petar Havliček iz II. razreda gimnazije i  Hana Fiala iz IV. razreda gimnazije!

Na Županijskom natjecanju iz geografije učenik II. razreda gimnazije Alen Polović osvojio je 3. mjesto, učenica III. razreda gimnazije Lucija Bajević 2. mjesto, a učenica IV. razreda gimnazije Daria Divjak 6. mjesto.

I Županijsko natjecanje iz filozofije i logike prošlo je za naše učenike vrlo dobro. Učenik III. razreda gimnazije Dominik Ostroški osvojio je iz logike 1. mjesto, a Dajana Ravlija, učenica IV. razreda gimnazije 3. mjesto. Učenica IV. razreda gimnazije Anamaria Macanović osvojila je 3. mjesto iz filozofije.

Dobre vijesti stigle su nam i iz Daruvara sa Županijskog natjecanja iz biologije na kojem je učenica I. razreda gimnazije Marina Horvat osvojila 2. mjesto, učenik III. razreda gimnazije Marko Lagančić osvojio je 1. mjesto, a samostalni istraživački rad učenica II. razreda gimnazije Josipe Čabraja i Silvije Mrkonja predložen je za državno natjecanje.

Čestitamo!